Za nami Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka

  11.10.2021
  Za nami Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka

  Za nami dzień pełen pięknych, sportowych emocji w szczytnym celu. Na obiektach Pasów rozegrany został charytatywny turniej o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka, połączony z loterią oraz licytacją sportowych pamiątek.

  Cały dochód, którego podsumowywanie trwa od pierwszych chwil po zakończeniu rywalizacji, zasili Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, wspomagając jego codzienną działalność. Organizacja ta od 2006 roku nieprzerwanie wspiera rodziny nieuleczalnie chorych dzieci w najtrudniejszych sytuacjach. Podopieczni Hospicjum otrzymują pomoc na wielu płaszczyznach, obejmujących zarówno opiekę medyczną, jak i pozamedyczną.

  Podczas naszego turnieju szlachetną rywalizację toczyło ze sobą szesnaście zespołów, reprezentujących między innymi instytucje miejskie Krakowa czy też służby porządkowe Miasta i województwa małopolskiego. Na zielonej murawie Cracovia Training Center swoich sił w sportowej rywalizacji spróbowała także drużyna polityków oraz ludzi kultury. Ostatni z wymienionych stawili się w szczególnej, gwiazdorskiej obsadzie - o zwycięstwo w rozgrywkach walczył między innymi Marcin Czarnik, Wojciech Kuczok, czy też Marcin Koszałka.


  W niedzielnej rywalizacji najlepszy okazał się zespół, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Po zwycięstwie w meczu finałowym, w którym przeciwnikiem stróżów prawa był zespół adwokatów, na ręce zwycięskiej drużyny złożony został czek z nagrodą główną: 5 tysiącami złotych, ufundowaną przez Profesora Janusza Filipiaka. Także i ta kwota finalnie wesprze Małopolskie Hospicjum - triumfująca drużyna zdecydowała się bowiem na przekazanie całości wygranej w ramach dzisiejszej zbiórki charytatywnej. Dziękujemy za ten szlachetny gest, jesteśmy pełni uznania!

  Zwycięska kampania zespołu policji wojewódzkiej nie pozostała bez oddźwięku w statystykach indywidualnych. Najlepszym strzelcem całych rozgrywek został Bartłomiej Mika, który trafiał do siatek kolejnych rywali łącznie dziesięciokrotnie. Wśród zwycięzców znajdziemy także gracza uznanego oficjalnie za MVP imprezy, Mateusza Orzechowskiego. Tytuł najlepszego golkipera charytatywnej rywalizacji trafił do Michała Przestrzelskiego, reprezentującego zespół artystów i ludzi kultury.  Pełna klasyfikacja Turnieju Charytatywnego o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka:

  1. Komenda Wojewódzka Policji
  2. Adwokaci
  3. Straż Pożarna
  4. Komenda Miejska Policji
  5. Straż Miejska Miasta Krakowa
  6. Małopolski Urząd Wojewódzki
  7. Politycy
  8. Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego
  9. Lekarze
  10. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie
  11. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  12. Prokuratorzy
  13. Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie
  14. Gmina Liszki
  15. Artyści
  16. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

  Środki na rzecz Hospicjum zbierane były również w ramach licytacji i loterii fantowej, w której uczestniczyli wszyscy zgromadzeni. Specjalnie z myślą o dzisiejszym turnieju, przy udziale naszych sponsorów i Klubów PKO BP Ekstraklasy, przygotowana została szeroka gama sportowych pamiątek, które przykuły oko niejednego kolekcjonera. Dziękujemy wszystkim za wsparcie szlachetnej inicjatywy!  Zespoły, na co dzień rywalizujące z Cracovią w lidze oraz krajowym pucharze, ofiarowały na rzecz turnieju swoje klubowe trykoty z autografami. Szczególne wyrazy uznania należą się byłym zawodnikom Pasów, którzy wspomogli inicjatywę, przekazując koszulki ze swoimi nazwiskami. Tym samym rywalizacja na najwyższe kwoty toczyła się między innymi o koszulki Damiana Dąbrowskiego (Pogoń Szczecin), Adama Marciniaka (ŁKS Łódź), Bartosza Kapustki (Legia Warszawa) czy też Jakuba Wójcickiego (Zagłębie Lubin).

  Wśród zgromadzonych w ramach licytacji przedmiotów znalazła się także koszulka reprezentacji Polski w AMP Futbolu. To właśnie na naszym Stadionie kadra piłkarzy po amputacjach przed miesiącem zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy - dziękujemy za Wasze wsparcie!

  Specjalne pamiątki przygotowali także nasi Sponsorzy oraz Partnerzy, między innymi firmy FoodCare i SHARP Consumer Electronics Poland. To dzięki nim na licytacji znalazły się między innymi rękawice z autografem legendy światowego boksu, Mike'a Tysona - gratka dla każdego sympatyka tego sportu.

  Rywalizacja w szlachetnym celu na obiektach Cracovia Training Center trwała od wczesnych godzin rano, aż do 15:00. Na walczących o Puchar Prezesa Profesora Janusza Filipiaka czekały wielkie emocje sportowe, licytacje charytatywne oraz towarzyszący imprezie grill, ale przede wszystkim - mnóstwo dobrej zabawy, połączonej z realną pomocą potrzebującym.

  Dziękujemy, że byliście dziś z nami i gratulujemy zwycięzcom!

  Kontakt

  Wynajem Stadionu/eventy, sprzedaż biznesowa skybox

  Stadion Cracovii
  ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

  Karolina Radziejewska
  karolina.radziejewska@cracovia.pl
  +48 694 464 974

  Sprzedaż biznesowa Gold i silver, tickets for scouts

  Stadion Cracovii
  ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków
  Gabriela Osiecka
  gabriela.osiecka@cracovia.pl
  +48 694 464 558

  Wynajem boisk

  Cracovia Training Center
  Rączna 757, 32-060

  Katarzyna Cichor
  katarzyna.cichor@cracovia.pl
  (12) 29 29 103

  Wynajem Lodowiska

  Lodowisko Cracovii
  ul. Siedleckiego 7, 31-538 Kraków
  Wojciech Stępak
  Kierownik Lodowiska
  wojciech.stepak@cracovia.pl
  +48 694 464 559

  Biura

  Stadion Cracovii
  ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków
  e-mail: klub@cracovia.pl

  Cracovia Training Center
  Rączna 757, 32-060

  Wynajem Cracovia Training Center

  Cracovia Training Center
  Rączna 757, 32-060

  Jarosław Koza
  jaroslaw.koza@cracovia.pl
  +48 694 464 977