MARCOS ÁLVAREZ NOWYM ZAWODNIKIEM PASÓW!

 

Poznaliśmy pierwszy zimowy transfer najstarszego Klubu sportowego w Polsce. Marcos Álvarez! 28-letni Niemiec o hiszpańskich korzeniach przechodzi do Pasów!

Nasz nowy gracz to syn Hiszpana oraz Niemki włoskiego pochodzenia, urodzony w Gelnhausen, nieopodal Frankfurtu nad Menem. Jako zawodnik młodzieżowy reprezentował barwy czterech okolicznych zespołów, geograficznie z każdym kolejnym zbliżając się do leżącej nieopodal metropolii.

W wieku 16 lat znalazł się w drużynie juniorów miejscowego Eintrachtu – i właśnie tam zebrał pierwsze szlify również w piłce seniorskiej. Jako osiemnastolatek zaliczył pierwszy występ w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, pojawiając się na murawie w meczu Eintrachtu z 1. FC Köln.

Jednocześnie zapisywał imponującą kartę w zespole U-19 oraz drugiej drużynie zespołu z Frankfurtu. W 40 spotkaniach w rezerwach Eintrachtu zdobył wówczas 17 bramek i pięciokrotnie asystował. Jako gracz zespołu juniorów trafiał do siatki aż 29 razy. Potrzebował do tego 49 spotkań. Wówczas również zaliczał regularne występy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec od szczebla U-16 do U-20.

Po utalentowanego zawodnika wkrótce sięgnął Bayern Monachium. Álvarez przez rok w drugiej drużynie bawarskiego giganta zebrał kolejne niezbędne doświadczenie, by wkrótce wrócić do Frankfurtu. Tam ponownie zgłosił się po niego inny klub – tym razem było nim walczące o awans do 2. Bundesligi Stuttgart Kickers. Po 32 spotkaniach w jego barwach przeniósł się do VfL Osnabrück, w którym z powodzeniem gra do dzisiaj.

Wyjąwszy krótki epizod w Dynamie Drezno, w barwach zespołu z Saksonii rozegrał już 159 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 46 bramek i 29-krotnie notując kluczowe podanie. Szczególnie dobrą dyspozycją cieszy się przez ostatnie dwa lata. To dzięki jego jedenastu bramkom i dziewięciu asystom Osnabrück awansowało na zaplecze 1. Bundesligi, gdzie stanowi pozytywne zaskoczenie trwającego sezonu i realnie liczy się w walce o awans.

W aktualnych rozgrywkach Álvarez zdobył już osiem bramek i asystę w siedemnastu spotkaniach, zaledwie połowę z nich rozpoczynając od pierwszej minuty. W powszechnej opinii uważany jest za najlepszego gracza zespołu. Teraz swoją grą od lipca cieszyć będzie Kibiców na „Ziemi Świętej”.

Marcos, witamy w najstarszym Klubie sportowym w Polsce! Samych doskonałych występów!