Comarch HomeHealth - jak działał system zdalnego monitoringu zdrowia naszych graczy?

  • Wideo
01.12.2020
Comarch HomeHealth - jak działał system zdalnego monitoringu zdrowia naszych graczy?

W pierwszych miesiącach po ogłoszeniu stanu epidemii na terenie RP, piłkarze Cracovii zostali objęci badaniami w systemie Comarch HomeHealth - zdalnej formie monitorowania zdrowia zawodników.

Comarch Healthcare nawiązał współpracę z MKS Cracovia SSA w kwietniu 2020 roku, po ogłoszeniu stanu epidemicznego w Polsce. Ryzyko zachorowania na COVID-19, zmusiło piłkarską drużynę Pasów do zawieszenia zbiorowych treningów i spotkań zespołu. W celu nadzorowania i wspierania zawodników, potrzebne było narzędzie, które zdyscyplinuje piłkarzy oraz ułatwi świadome dbanie o formę. Ważnym aspektem współpracy było również wskazanie ewentualnego ryzyko zakażenia wirusem SARS-COV-II.

Comarch Healthcare opracował rozwiązanie, skrojone pod indywidualne potrzeby klubu. W tym celu 25 zawodników otrzymało tablety z aplikacją Comarch HomeHealth, ze zintegrowanymi urządzeniami pomiarowymi oraz z wbudowaną ankietą, przygotowaną przez Ekstraklasę. Dane były automatycznie zapisywane na platformie Comarch e-Care, a dostępy do nich miały wyłącznie osoby upoważnione. Dzięki temu trener, fizjoterapeuta oraz koordynator ds. medycznych mieli na bieżąco wgląd do wyników zawodników, którzy otrzymywali od nich zdalne i zindywidualizowane porady. Wyniki ankiety oceny medycznej i pomiarów temperatury, były regularnie wysyłane do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystkie badania były proste, szybkie i mało angażujące. Odciążały piłkarzy od samodzielnego zapisywania i wysyłania wyników oraz co istotne, niwelowały ryzyko przekazania nieprawidłowych informacji.

Usługa Comarch Healthcare stawiała akcent na analizę masy ciała i jego składu, które odgrywają istotną rolę dla sprawności fizycznej piłkarzy i znacząco wpływają na osiąganie wyników w sporcie.

W związku z epidemią, ważnym parametrem był pomiar temperatury ciała, wykazujący ryzyko zachorowania na COVID-19. Piłkarze mierzyli temperaturę dwa razy na dobę, o stałych porach dnia. Pomiar temperatury, nie tylko miał na celu zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie samych zawodników, ale również szybkie zlokalizowanie potencjalnego źródła zakażenia, niebezpiecznego dla innych. Ocenę ryzyka zakażenia wirusem dokonywano na podstawie pomiarów temperatury oraz wyników ankiety oceny medycznej, przygotowanej przez Ekstraklasę.

Usługa od Comarch Healthcare obejmowała również regularne pomiary ciśnienia tętniczego krwi. Wyniki pomiarowe mogły ulegać zmianie ze względu na ewentualne wahania masy ciała, poluzowania restrykcji dietetycznych, czy zmiany w intensywności treningów.

Podsumowanie działania usługi znajdziecie w poniższym materiale wideo:

Kontakt

Wynajem Stadionu/eventy, sprzedaż biznesowa Gold i Silver, tickets for scouts

Stadion Cracovii
ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

Monika Misiak
monika.misiak@cracovia.pl
+48 694 464 558

Sprzedaż biznesowa Skybox, Gold i Silver

Stadion Cracovii
ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

Karolina Radziejewska
karolina.radziejewska@cracovia.pl
+48 660 464 497

Reklama i sponsoring

Stadion Cracovii
ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków
Aleksandra Wierzbicka

aleksandra.wierzbicka@cracovia.pl
+48 660 464 495

Wynajem boisk

Centrum Treningowe MKS Cracovia SSA
ul. Wielicka 101, 30-552 Kraków

Iwona Klimek
iwona.klimek@cracovia.pl
+48 504 244 011

Wynajem Lodowiska

Lodowisko Cracovii
ul. Siedleckiego 7, 31-538 Kraków
Wojciech Stępak
Kierownik Lodowiska
wojciech.stepak@cracovia.pl
+48 694 464 559

Biura

Centrum Treningowe MKS Cracovia SSA
ul. Wielicka 101, 30-552 Kraków
e-mail: klub@cracovia.pl