PUCHAR JEST NASZ!

  • Galerie
29.07.2020
PUCHAR JEST NASZ!

Pasy zdobywcą Totolotek Pucharu Polski! Pokonujemy gdańską Lechię 3:2 po dogrywce, po dramatycznym spotkaniu sięgając po trofeum - BRAWO DRUŻYNA!

Rozegrany w Lublinie finał Totolotek Pucharu Polski 2020 obfitował w emocje i nieprawdopodobne zwroty akcji. Przez pierwsze 20 minut zdecydowanie lepszą drużyną były Pasy, brakowało jednak ostatniego, umożliwiającego objęcie prowadzenia, dotknięcia piłki. Przez to pierwszy gol został zdobyty przez Gdańszczan. Błąd Michała Helika wykorzystali napastnicy Lechii pokonując bezradnego Hroššo. Dominacja pomorskiej ekipy utrzymywała się do końca pierwszej połowy. Trener Michał Probierz musiał wymyślić sposób na pokonanie zwartej, dobrze grającej drużyny z Gdańska.

I wymyślił. Na drugą połowę Pasy wyszły z bojowym nastawieniem i mnóstwem energii naciskając rywali od początku drugiej połowy spotkania. Efekt przyszedł w 65. minucie, kiedy to ładnym strzałem z półobrotu Pelle van Amersfoort dał wyrównanie. Pozostałą część drugiej połowy można przyrównać do przejażdżki górską kolejką. Około 10 minut po wyrównującej bramce wynik spotkania podwyższył Cornel Rapa. Gol został jednak anulowany po interwencji VAR. Kilka minut później czerwoną kartką został ukarany Mario Maloča. Po tym zdarzeniu zawodnicy i kibice Pasów czuli, że puchar jest niezwykle blisko. Niespodziewanie, to Lechia wyszła na prowadzenie. Wpuszczony na boisko dwie minuty wcześniej Patryk Lipski zdobył swoją pierwszą bramkę w kończącym się sezonie 2019/20. Dramatycznego obrazu drugiej połowy finałowego spotkania dopełnił w 88. minucie David Jablonský strzelając wyrównującego gola.

Dogrywka stała pod znakiem ataków Pasów i rozpaczliwej momentami obrony Lechii. Osłabieni czerwoną kartką Gdańszczanie nie silili się na ataki starając się raczej zablokować dostęp do bramki i doprowadzić do serii rzutów karnych. Ich plany pokrzyżował w 118. minucie Mateusz Wdowiak. Skrzydłowy Pasów zdobył piękną bramkę uderzając w samo okienko po zejściu ze skrzydła. Gol ten ostatecznie spuścił powietrze z piłkarzy i sztabu Lechii. Przedłużona o kilka minut dogrywka zakończyła się wynikiem 3-2. Zdobyliśmy tym samym pierwszy w historii Puchar Polski. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Kamila Pestkę, który przez cały mecz groźnie uderzał z dystansu i pokazywał się do rozegrania piłki na lewym skrzydle.

Zapis relacji tekstowej z historycznego triumfu można znaleźć [W TYM MIEJSCU].

Kontakt

Wynajem Stadionu/eventy, sprzedaż biznesowa Gold i Silver, tickets for scouts

Stadion Cracovii
ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

Monika Misiak
monika.misiak@cracovia.pl
+48 694 464 558

Sprzedaż biznesowa Skybox, Gold i Silver

Stadion Cracovii
ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

Karolina Radziejewska
karolina.radziejewska@cracovia.pl
+48 660 464 497

Reklama i sponsoring

Stadion Cracovii
ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków
Aleksandra Wierzbicka

aleksandra.wierzbicka@cracovia.pl
+48 660 464 495

Wynajem boisk

Centrum Treningowe MKS Cracovia SSA
ul. Wielicka 101, 30-552 Kraków

Iwona Klimek
iwona.klimek@cracovia.pl
+48 504 244 011

Wynajem Lodowiska

Lodowisko Cracovii
ul. Siedleckiego 7, 31-538 Kraków
Wojciech Stępak
Kierownik Lodowiska
wojciech.stepak@cracovia.pl
+48 694 464 559

Biura

Centrum Treningowe MKS Cracovia SSA
ul. Wielicka 101, 30-552 Kraków
e-mail: klub@cracovia.pl